İSG STAJI BİLGİLENDİRME

Sn. Kursiyerlerimiz; Stajla ilgili olan bu duyuruyu dikkatle okumanızı rica ederiz!
Stajı yerini kendisi ayarlayıp yapacak kişiler  –>  “A” maddesini;
stajı kursun ayarlamasını isteyen kişiler  –>  “B” maddesini okumalıdır!!!
  1. Stajı nasıl yapacağınızı en geç 11.10.2022 tarihine kadar belirleyin ve kararınızı eğitim kurumumuza bildiriniz.
  2. “A.” durumunda veya “B.” durumunda olması fark etmeksizin staj yapılan firmaya staj sigortası ücreti ödenmesi gereklidir. Bunun eğitim kurumlarıyla bir alakası yoktur.
  3. Lütfen tercih edeceğiniz seçeneğin tamamını dikkatlice okuyunuz.
  4. “A.” seçeneğini seçen kişi için sayfanın altında indirilebilir 3 adet form vardır ve 1. formu doldurmakla sürece başlamanız gerekmektedir.
  5. “B.” seçeneğini seçen kişi için herhangi bir evrak işlemi yoktur.
  6. Eğitimle ilgili ödemeniz kaldıysa en geç 13.10.2022 Perşembe günü saat 17:00 a kadar ödemelerinizi tamamlamanız önemle rica olunur.

Staj ayarlayacağınız yerde;
1. İş güvenliği uzmanı ve İşyeri hekimi bulunmalıdır. (OSGB lerde staj gösterilemez!!!)
2. Staj yaptığınız birimle ilgili 20 sayfalık risk analizi hazırlamanız gerekmektedir.
3. Kurstan alacağınız eğitim katılım belgesindeki “Pratik Eğitim Gördüğü İşyeri Onayı” kısmını staj yaptığınız firma
tarafından kaşeletip imzalatmalısınız. (Stajı kendiniz yapmaya karar verdiğinizde AŞAĞIDAKİ GEREKLİ BELGELER’den İNDİREBİLİRSİNİZ.)
4. Eğitim katılım belgenizdeki pratik eğitim gördüğü tarih alanı kısmını BOŞ bırakınız ve diğer tüm alanları özenle
doldurunuz. (Eğitim katılım belgesindeki SGK KODU kısmını, STAJ YAPILACAK FİRMANIN SGK KODUNU bize iletip, bizim tarafımızdan onaylandıktan sonra doldurunuz!!!)
5. Aşağıdaki “Gerekli Belgeler” kısmında bulunan Uygulama raporunun ön yüzündeki üst kısma kendi bilgilerinizi yazınız; arka kısmına ise “iş güvenliği uzmanı; işyeri hekimi ve firma yetkilisi kaşeleyip imza atmalıdır. Sizde kendi adınızı soyadınızı ve imzanızı atmanız gerekmektedir. Lütfen tarih yazılmaMAsına dikkat ediniz!
6. Staj yapacağınız yer bir işletme olmalıdır; OSGB lerde staj yapılması kaldırılmıştır.
7. Stajı kendisi ayarlayacak olan kişiler, kendi çalıştıkları yer haricinde bir firma ayarladıkları taktirde, o firmaya 233 TL staj sigorta primini ödemeleri gerektiğini ÖNEMLE hatırlatırız!!!
8. EN ÖNEMLİ MADDE:
     a. En geç 12.10.2022 tarihi 17:00 a (Çarşamba) kadar staj yapacağınız firmanın SGK kodunu aşağıdaki “Gerekli Belgeler” kısmında bulunan SGK FORMU üzerine yazarak tarafımıza mail ile göndermeniz gerekmektedir. (isgkursu@gmail.com)
     b. 14.10.2022 (Cuma Günü) tarihi itibari ile stajınız tamamlanmış olacak , ancak bir gün öncesi saat 17:00 a kadar staj yaptığınız kurumdaki FİRMA YETKİLİSİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI isg katip’den kendi sayfalarına girerek staj durumunuzu onaylamaları gerekmektedir. Burada yazan tarihleri dikkate almanızı ÖNEMLE rica ederiz.
Aksi takdirde 11 Aralık 2022 SINAVINA girmenizde sorun yaşayabileceğinizi hatırlatırız.
     c. STAJLA ALAKALI OLARAK BELİRTİLEN TARİHLERİN ESNEKLİĞİ OLMADIĞINI BİLDİRİR, İŞLEMLERİ ZAMANINDA TAMAMLAMANIZ GEREKTİĞİ
ÖNEMLE HATIRLATIRIZ.

1. En geç 11.10.2022 Salı günü saat 15:00’e kadar bize MESAJ İLE (whatsappdan) ulaşarak (0530 388 8622) stajı eğitim kurumunun aracılığı ile tamamlamak istediğinizi belirtiniz.
2. Staj Yapılan Firmanın geçici sigorta primi(stajyer primi) olarak devlete ödemesi gereken 233TL  yi, BU DUYURUNUN ALTINDA BULUNAN IBAN Bilgisine, Örnekte Gösterildiği Şekilde, “havale/eft ile yatırarak veya elden teslim etmek suretiyle” en geç 13.10.2022 Perşembe günü saat 15:00 a kadar tarafımıza ulaştırınız. Burada yazan tarihleri dikkate almanızı ÖNEMLE rica ederiz. Aksi takdirde 11 Aralık 2022 SINAVINA girmenizde sorun yaşayacağınızı hatırlatırız.
3. Geriye kalan tüm işlemleri sizin adınıza staj yaptırılan kurum düzenleyip tarafımıza teslim edecektir! Sizin başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmayacaktır!
4. ÖNEMLİ: Staj işlemi ile ilgili alınan ücretin kurumumuzla hiçbir alakası bulunmayıp, belirtildiği üzre 233TL si staj yaptırılan firma tarafından devlete ödenecektir. Her bir kişi için hazırlatılan staj dosyası için eğitim kurumumuz, staj yapılacak firmaya 75 TL ücret ödemektedir ve BU ÜCRET SİZE YANSITILMAMAKTADIR!!!

İBAN: İş Bankası
TR28 0006 4000 0014 2185 4656 18
Süleyman Tuğrul TEKKANAT adına yatırılacak
Açıklama kısmına Ad ve Soyadınızı yazıp STAJ yazmanızı önemle hatırlatır, iyi günler dileriz.
Örnek: Hasan Ali TUNÇKAYA STAJ

Stajı Kendisi Yapacaklar İçin Gerekli Belgeler

Stajı, çalıştığı firmada ya da dışarıdan başka bir firmada ayarlayacak kişiler öncelik ile 1. sgk formunu çıktı alıp eksiksiz doldurarak (isgkursu@gmail.com) adresine [En geç 12.10.2022 (Çarşamba) tarihi 17:00 a  kadar] mail atmalılar. Atılan maildeki SGK KODU, kursumuz tarafından sisteme girildikten sonra arayarak bilgi verdiğimiz kişiler 2. ve 3. formu da doldurup kursumuza elden veya kargo yolu ile iletmeleri gerekmektedir!!!