İSG STAJI BİLGİLENDİRME

Eğitim Sonrası Stajlar: İş Güvenliği Uzmanlığı İş Yeri Hekimliği Stajı

Sn. Kursiyerlerimiz; Stajla ilgili olan bu duyuruyu dikkatle okumanızı rica ederiz!
Stajı yerini kendisi ayarlayıp yapacak kişiler “A” maddesini; stajı kursun ayarlamasını isteyen kişiler “B” maddesini
okumalıdır.

Staj ayarlayacağınız yerde;
1. İş güvenliği uzmanı ve İşyeri hekimi bulunmalıdır. (OSGB lerde staj gösterilemez!!!)
2. Staj yaptığınız birimle ilgili 20 sayfalık risk analizi hazırlamanız gerekmektedir.
3. Kurstan alacağınız eğitim katılım belgesindeki “Pratik Eğitim Gördüğü İşyeri Onayı” kısmını staj yaptığınız firma
tarafından kaşeletip imzalatmalısınız. (Stajı kendiniz yapmaya karar verdiğinizde AŞAĞIDAKİ GEREKLİ BELGELER’den İNDİREBİLİRSİNİZ.)
4. Eğitim katılım belgenizdeki pratik eğitim gördüğü tarih alanı kısmını boş bırakınız ve diğer tüm alanları özenle
doldurunuz. (Eğitim katılım belgesindeki SGK KODU kısmını verdiğiniz kodun tarafımızca onaylanmasının
akabinde doldurunuz.)
5. Aşağıdaki “Gerekli Belgeler” kısmında bulunan Uygulama raporunun ön yüzündeki üst kısma kendi bilgilerinizi yazınız; arka kısmına ise “iş güvenliği uzmanı; işyeri hekimi ve firma yetkilisi kaşeleyip imza atmalıdır. Sizde kendi adınızı soyadınızı ve imzanızı atmanız gerekmektedir. Lütfen tarih yazılmaMAsına dikkat ediniz!
6. Staj yapacağınız yer bir işletme olmalıdır; OSGB lerde staj yapılması kaldırılmıştır.
7. Stajı kendisi ayarlayacak olan kişiler, kendi çalıştıkları yer haricinde bir firma ayarladıkları taktirde, o firmaya 127 TL staj sigorta primini ödemeleri gerektiğini hatırlatırız.
8. EN ÖNEMLİ MADDE:
     a. En geç 05.09.2020 tarihi 17:00 a (Cumartesi) kadar staj yapacağınız firmanın SGK kodunu aşağıdaki “Gerekli Belgeler” kısmında bulunan sgk formu üzerine yazarak tarafımıza mail ile göndermeniz gerekmektedir. (isgkursu@gmail.com)
     b. 08.09.2020 (Salı Günü) tarihi itibari ile stajınız tamamlanmış olacak , ancak bir gün öncesi saat 17:00 a kadar staj yaptığınız kurumdaki FİRMA YETKİLİSİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI isg katipden kendi sayfalarına girerek staj durumunuzu onaylamaları gerekmektedir. Burada yazan tarihleri dikkate almanızı önemle rica ederiz.
Aksi takdirde 7 Kasım 2020 SINAVINA girmenizde sorun yaşayabileceğinizi hatırlatırız.
     c. STAJLA ALAKALI OLARAK BELİRTİLEN TARİHLERİN ESNEKLİĞİ OLMADIĞINI BİLDİRİR, İŞLEMLERİ ZAMANINDA TAMAMLAMANIZ GEREKTİĞİ
ÖNEMLE HATIRLATIRIZ.

1. En geç 05.09.2020 Cumartesi günü saat 13:00’e kadar bize ulaşarak (0530 388 8622) stajı eğitim kurumunun aracılığı ile tamamlamak istediğinizi belirtiniz.
2. Firmanın geçici sigorta primi(stajyer primi) olarak devlete ödemesi gereken 127TL ve yine staj yaptırılan firma tarafından evrakların hazırlanması için talep edilen 3TL yani toplamda 130TL yi “havale ile; bankamatikten yatırarak veya elden teslim etmek suretiyle” en geç 07.09.2020 Pazartesi gününe kadar tarafımıza ulaştırınız. Burada yazan tarihleri dikkate almanızı önemle rica ederiz. Aksi takdirde 7 Kasım 2020 SINAVINA girmenizde sorun yaşayacağınızı hatırlatırız.
3. Geriye kalan tüm işlemleri sizin adınıza staj yaptırılan kurum düzenleyip tarafımıza teslim edecektir!
4. ÖNEMLİ: Staj işlemi ile ilgili alınan ücretin kurumumuzla hiçbir alakası bulunmayıp, belirtildiği üzre 127TL si staj yaptırılan firma tarafından devlete ödenecektir. 3 TL yi ise staj yaptırılan kurum risk analizinin hazırlanması ve kırtasiye masrafı olarak talep etmektedir.

 

İBAN: İş Bankası
TR28 0006 4000 0014 2185 4656 18
Süleyman Tuğrul TEKKANAT adına yatırılacak
Açıklama kısmına Ad ve Soyadınızı yazıp STAJ yazmanızı önemle hatırlatır, iyi günler dileriz.
Örnek: Hasan Ali TUNÇKAYA STAJ

Stajı Kendisi Yapacaklar İçin Gerekli Belgeler

Stajı, çalıştığı firmada ya da dışarıdan başka bir firmada ayarlayacak kişiler öncelik ile 1. sgk formunu çıktı alıp eksiksiz doldurarak (isgkursu@gmail.com) adresine [En geç 05.09.2020 (Cumartesi) tarihi 17:00 a  kadar] mail atmalılar. Atılan maildeki sgk kodu, kursumuz tarafından sisteme girildikten sonra arayarak bilgi verdiğimiz kişiler 2. ve 3. formu da doldurup kursumuza elden veya kargo yolu ile iletmeleri gerekmektedir.